2020-12-28 16:08:19 Bielsko-Biała 17249
29 grudnia br. ruszą dwie nowe strony internetowe - Teatru Lalek Banialuka oraz Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej.
Pod adresami - puppetryartfestival.com dostępna będzie strona cenionego festiwalu organizowanego przez Teatr Lalek Banialuka oraz banialuka.pl – samego teatru. Wszystko już 29 grudnia tego roku.
- W obliczu pandemii stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami. Pomimo całkowitych i częściowych teatralnych lockdownów oraz odwołania Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, postanowiliśmy nie dopuścić do zupełnego zatrzymania naszych czynności zawodowych. W atmosferze lęku o premiery i możliwość ich późniejszego grania, przygotowaliśmy trzy nowe przedstawienia. Aplikowaliśmy do trzech projektów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aby wykorzystać czas nieobecności widzów w teatrze, w wielu miejscach Banialuki robiliśmy generalne porządki. Jednym słowem nie poddawaliśmy się - informuje specjalista ds. promocji i reklamy w Teatrze Lalek Banialuka Katarzyna Kosecka.
Efektem aktywności teatru są dwie nowo powstałe strony internetowe oraz nowa identyfikacja wizualna - zarówno festiwalu, jak teatru. Do zaprojektowania identyfikacji wizualnej oraz budowy stron internetowych Banialuka wybrała firmę John Weston Group.
- Ich projektanci i informatycy spędzili w teatrze wiele godzin, by uchwycić sedno naszej działalności, wychodząc od fascynującej historii teatru, jego bogatego dorobku artystycznego i wyjątkowych osobowościach, które go przez lata kształtowały. W efekcie powstała nowa szata graficzna oparta na interesującej kolorystyce, a przede wszystkim znakomita funkcjonalność oficjalnej witryny Banialuki i strony festiwalu – mówi Katarzyna Kosecka.
Tworząc nowy wizerunek Banialuki, projektanci inspirowali się twórczością Pabla Picassa – jego linearnymi grafikami i portretami kobiet, odwołali się też do symboliki nici jako elementu łączącego człowieka-animatora z marionetką oraz nici Ariadny ułatwiającej podróż przez labirynt teatru. Tak powstała twarz księżniczki Banialuki. Podążając za nicią odkrywamy nowe elementy Banialuki, reprezentowane przez hierarchicznie uporządkowane symbole, takie jak: ręka – umożliwiająca lalkarzowi ożywianie lalek i przedmiotów, maska – za którą niekiedy skrywa się twarz aktora, oko – które wieńczy symbolikę jako najmocniejszy środek wyrazu. W sygnecie strony (który wkrótce zastąpi oficjalne logo teatru) odwołano się do bogatej historii teatru przez pryzmat nowoczesności tworzonej sztuki.
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl