Gra wyobraźni i skojarzeń.
Jest to gra od dwóch do sześciu graczy. O co w niej chodzi? Jest to nowoczesne podejście do gry w skojarzenia. Każdy z graczy ma na ręce pięć kart z abstrakcyjnymi i modernistycznymi obrazami. Co turę jeden z graczy jest tak zwanym narratorem. Narrator wybiera jedną z posiadanych kart i mówi zwrot kojarzący mu się z wybraną kartą. Zwrotem tym może być wszystko, począwszy od jednego słowa, a skończywszy na wersie z piosenki.
Pozostali gracze muszą wybrać jedną z pięciu kart i nie pokazując jej nikomu położyć na środek stołu. Następnie narrator tasuje karty i układa je w losowej kolejności.
W tym momencie zaczyna się dopiero najciekawsza część rozgrywki – każdy z graczy musi wybrać, która z kart najlepiej pasuje do powiedzianego przez narratora skojarzenia, nie mogąc przy tym zagłosować na własna kartę.
Dopiero wtedy prowadzący ujawnia, która karta była jego oraz dlaczego miał do niej takie skojarzenie. Następnie narratorem staje się osoba siedząca po jego lewej stronie. Co jest bardzo istotne, zagadka musi być prosta, lecz nie banalna. Narrator nie otrzyma punktów jeżeli wszyscy pozostali gracze zgadną jego kartę. Podobna sytuacja jest gdy skojarzenie było zbyt trudne i nikt nie zgadł karty narratora.
Dixit jest grą dla wszystkich, zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla zapracowanych rodziców szukających odstresowania się przy grze planszowej. Abstrakcyjne rysunki na kartach sprawiają, że gra nie nudzi się po pierwszej rozgrywce – do każdej karty można znaleźć wiele różnych, często odległych od siebie skojarzeń. Dixit jest grą wartą polecenia każdemu kto chce się zainteresować światem gier planszowych.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl