Wierzą w siłę sztuki, która potrafi zmieniać nawet najbardziej dramatyczne ludzkie scenariusze
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, pragnie przywrócić opuszczony obiekt dawnej drukarni przy ul. Sempołowskiej 13 do stanu użytkowania w nowej funkcji – Teatru Społeczności Lokalnej.
Opuszczony, zrujnowany obiekt mieszczący się przy ulicy Sempołowskiej być może za kilka lat zmieni się w teatr z prawdziwą sceną, profesjonalnym wyposażeniem i rzędami krzeseł na widowni. To wszystko stało się marzeniem nie tylko Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki ale również społeczności lokalnej. Inicjatywę budowy Teatru wspiera wiele osób oraz instytucji, a wśród nich znaleźli się m.in. Przemysław Babiarz czy Anna Guzik.
- Teatr to miejsce niezwykłe. To miejsce spotkań ludzi wrażliwych i czujnych na drugiego człowieka. Teatr Grodzki daje świadectwo, że teatr może nie tylko uwrażliwiać, ale również leczyć, wspierać w walce z nałogami i przywracać radość życia. Dlatego wspieram całym sercem inicjatywę rewitalizacji budynku przy ulicy Sempołowskiej – wyraziła swoje poparcie dla inicjatywy Anna Guzik.
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki prowadzi obecnie kampanię fundraisingową poświęconą zdobyciu funduszy na rewitalizację budynku. Koszt całej inwestycji wyniesie 1,45 mln zł. Stąd prośba o wsparcie. Każda symboliczna „złotówka”, jest w stanie przybliżyć szansę powstania Teatru Społeczności Lokalnej. W tym celu można przelać dowolną kwotę na konto:
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki
Ul. Sempołowskiej 13
43-300 Bielsko Biała
Nr konta:
70 1560 0013 2354 2123 4000 0007
GETIN BANK SA
Ul. Stojałowskiego 50
43-300 Bielsko-Biała
Zachęcamy do przeglądnięcia materiałów dotyczących budowy Teatru na www.teatr.teatrgrodzki.pl.
***
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki od piętnastu lat pracuje z tymi, którzy zostali szczególnie dotknięci cierpieniem, biedą, brakiem perspektyw i społeczną izolacją. Motorem działań Stowarzyszenia była zawsze wiara w siłę sztuki, która potrafi zmieniać nawet najbardziej dramatyczne ludzkie scenariusze. Dla aktorów – niepełnosprawnych fizycznie, intelektualnie, niesłyszących czy zmagających się z uzależnieniem – teatr jest często jedyną możliwością nowego życiowego startu.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl