2019-07-26 10:50:45 Artykuł partnera 3300
Leasing samochodu to sposób na jego zakup bez płacenia od razu całej wartości pojazdu. Leasing stanowi alternatywę dla kupna auta za pożyczkę np. z zastawem, którą oferuje m.in. https://autokapital.pl/.
Leasing łączy w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy. Przedmiot leasingu, czyli np. samochód, na czas trwania umowy jest nam udostępniany. Nie stajemy się jednak jego właścicielami. Co ważne, ten sposób kredytowania nie musi dotyczyć wyłącznie samochodu. W leasing możemy wziąć dowolny sprzęt, który umożliwia nam codzienną pracę (dotyczy to osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą). Coraz częściej leasingowane są maszyny produkcyjne, komputery, programowania czy drukarki.
Gdy czas trwania leasingu ulegnie zakończeniu, jego przedmiot możemy wykupić. Samochody poleasingowe sprzedawane są za cenę dużo niższą niż wartość rynkowa aut. Dzieje się tak dlatego, że wraz z naszym użytkowaniem i czasem tracą one na wartości. Po zakończeniu leasingu są więc tańsze.
Samochody poleasingowe nie różnią się mocno od nowych, pochodzących z salonów. Mają oczywiście zanotowany przebieg i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy wizualne. Nie tracą jednak wiele na wartości. Stąd wiele konsumentów decyduje się na auto po leasingu. Gdzie możemy kupić takie samochody?
Auta poleasingowe dostępne są na wielu miejscach. Po zakończeniu okresu finansowania zwykle zostają w danej firmie, jeśli zostały kupione na rzecz wybranej działalności. Jeśli samochód poleasingowy użytkuje osoba fizyczna, często z czasem trafia on na rynek wtórny.
Auto na sprzedaż może wystawić zarówno jego wcześniejszy użytkownik, jak i handlarz, który jest pośrednikiem w transakcji. Auta po zakończeniu leasingu często trafiają do komisów. Należy pamiętać, że prowadzące je osoby nie zawsze dbają o regularne przeglądy techniczne. Warto więc samodzielnie zainteresować się stanem faktycznym i historią pojazdu.
Poleasingowe pojazdy często pochodzą z autoryzowanych salonów. Mają więc przejrzystą historię napraw. Nierzadko też ich stan techniczny jest bardzo dobry. Zanim jednak sięgniemy po samochód z drugiej ręki, warto dokładnie prześledzić jego przeszłość. W ten sposób będziemy mogli realne ocenić jego wartość.
Co istotne, istnieją specjalne firmy, które zajmują się sprzedażą poleasingowych aut. Przedsiębiorstwa te działają we współpracy z bankami. Firmy mają swoje siedziby w wielu miastach Polski. W internecie również znajdziemy bazy aut po zakończonej umowie leasingu.
Auto poleasingowe traci na swojej wartości. Są jednak zwolennicy zakupu tego typu pojazdu. Czy warto kupić samochód po leasingu? Ze względu na cenę - tak. Stan auta zwykle jest bardzo dobry, a historia przeglądów przejrzysta i regularnie zapisywana. To, ile rzeczywiście będziemy musieli zapłacić za auto z drugiej ręki, zależy od firmy, która oferuje nam kupno pojazdu. Warto przed podpisaniem umowy porównać co najmniej dwie oferty dostępne na rynku.
Jeśli zdecydujemy się wziąć samochód w leasing, przez cały okres umowy możemy go dowolnie użytkować. Zanim przelejemy na konto firmy leasingowej ostatnią ratę za korzystanie z auta, musimy podjąć pewną decyzję. Dotyczy ona dalszego przeznaczenia samochodu. Gdy zdecydujemy się wykupić samochód poleasingowy, otrzymamy fakturę sprzedaży auta. Możemy jednak skorzystać z dwóch pozostałych opcji:
Posiadanie samochodu w leasingu niesie ze sobą wiele korzyści. Są to przede wszystkim: możliwość obniżenia podatku, ustalenia dowolnych rat leasingu z usługodawcą czy brak skomplikowanych zabezpieczeń transakcji. Jakie zalety ma kupno samochodu poleasingowego?
Auta poleasingowe mają jednak kilka wad. Mogą mieć duży przebieg szczególnie, jeśli poprzednim właścicielem samochodu była firma. Największym minusem jest jednak to, że pojazd będący w leasingu na firmę ma wielu kierowców. Każdy z nich ma inny styl jazdy. Samochód szybciej się więc eksploatuje.
samochody używane dostępne od ręki
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl