2023-06-28 11:04:27 Art Partnera 687
Nie możesz przewidzieć tego, co wydarzy się w przyszłości – możesz jednak zapewnić sobie wsparcie finansowe w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Dlatego jeżeli regularnie odkładasz pieniądze, dbasz o zdrowie, inwestujesz w edukację dzieci, zatroszcz się też o solidny pakiet ubezpieczeń. Odszkodowanie, które otrzymasz od ubezpieczyciela, może być ratunkiem w z pozoru beznadziejnych sytuacjach.
Wypadek może zdarzyć się wszędzie – w domu, na spacerze i w drodze do pracy. Jednak nie warto popadać paranoję, a dowiedzieć się, jak zapewnić sobie „miękkie lądowanie”, gdy wydarzy się coś złego. Ubezpieczenie może obejmować życie twoje i twoich bliskich, a także dom lub mieszkanie. Nie oszczędzaj nie polisach i jeśli czujesz taką potrzebę, zainwestuj w kilka produktów ubezpieczeniowych. Płacona składka to niewielki ułamek kwoty ewentualnego odszkodowania.
To właśnie od niej zacznij, myśląc o stworzeniu finansowej poduszki bezpieczeństwa dla siebie i swoich najbliższych. Co obejmuje polisa na życie?
W zależności od tego, z jakiej oferty skorzystasz i jakie warunki umowy ustalisz z ubezpieczycielem, możesz zapewnić sobie lub swoim najbliższym wypłatę odszkodowania z tytułu:
narodzin dziecka lub śmierci członka rodziny – to, ile otrzymasz wtedy pieniędzy, będzie jasno wskazane w umowie;
śmierci ubezpieczonego – to pieniądze, które zostaną wypłacone twoim najbliższym w przypadku twojego zgonu. Możesz wskazać w umowie polisy beneficjentów odszkodowania;
choroby – masz możliwość, aby do polisy na życie wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób. Odszkodowanie będzie ci wtedy przysługiwać, jeżeli zachorujesz na np. na raka, cukrzycę, kardiomiopatię, chorobę Alzheimera, Parkinsona oraz w przypadku utarty wzroku, mowy, słuchu;
uszczerbku na zdrowiu – jeżeli zadbasz o odpowiednie warunki umowy, to ubezpieczyciel pokryje też koszty twojego leczenia, zakupu leków i rehabilitacji.
Wybierając polisę na życie, zwróć uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia. Jest to kwota maksymalna kwota odszkodowania, którą otrzymają twoi bliscy po twojej śmierci. Natomiast jej odpowiednią część (wskazaną w umowie) dostaniesz, gdy zdarzy się wypadek, zwichniesz bark czy złamiesz rękę. Przyjrzyj się także tzw. wyłączeniom odpowiedzialności w polisie na życie. Są to sytuacje, w których nie otrzymasz odszkodowania, mimo że ucierpi twoje zdrowie. Należą do nich:
samobójstwo;
samookaleczenie;
zatrucia organizmu substancjami odurzającymi;
poddania się zabiegom medycznym bez nadzoru lekarskiego.
Dach nad głową to fundament poczucia bezpieczeństwa. Dlatego i on powinien zostać ubezpieczony. Możesz ubezpieczyć zarówno sam budynek, mieszkanie, jak i znajdującej się w nich wyposażanie. Polisa może zapewniać wypłatę odszkodowania np. na wypadek:
aktu wandalizmu i kradzieży;
działania sił przyrody;
zalania przez sąsiada.
Dlatego wykupując ją, masz pewność, że ubezpieczyciel wypłaci ci pieniądze, jeżeli twój dom spłonie, ulegnie zniszczeniu na skutek silnego wiatru czy powodzi. Otrzymasz też odszkodowanie, gdy twoje mienie znajdujące się w domu (sprzęt RTV, AGD) zostanie skradzione, a mieszkanie zdewastowane. Od ubezpieczyciela dostaniesz również środki na remont nieruchomości, jeżeli np. sąsiad zaleje twój sufit.
Ubezpieczenie domu jest niemal taka samo ważne jak polisa na życie. To pewność, że otrzymasz odszkodowanie, które umożliwi ci remont nawet najbardziej zniszczonej czy zdewastowanej nieruchomości. Dzięki temu ty i twoja rodzina będziecie dalej mogli żyć w komfortowych warunkach.
Jeździsz z całą rodziną na wakacje i weekendowe wypady? Wykup polisę NNW. Jest ona zabezpieczeniem dla ciebie jako kierowcy oraz dla twoich pasażerów. Mając ją, możesz liczyć na odszkodowanie, gdy zdarzy się wypadek na drodze, którego skutkiem będzie uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i wymaganej rehabilitacji – dotyczy to kierowców i osób jadących z nim wtedy samochodem.
Cena każdej polisy jest zależna od sumy ubezpieczenia – im jest ona większa, tym składka jest wyższa. Ubezpieczyciele dają też możliwość modyfikacji warunków umowy, co wpływa na końcowe koszty. Za polisę na życie więcej zapłacą osoby starsze. Natomiast składka na ubezpieczenie domu będzie wyższa w przypadku nieruchomości bez zabezpieczeń antywłamaniowych. Dlatego koszt pakietu polis będzie różny w przypadku każdego klienta i w dużej mierze zależny od jego oczekiwań. Pomocną w znalezieniu optymalnej oferty może być stronahttps://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.
Pamiętaj jednak, że oszczędność nie zawsze się opłaca. Dotyczy to zwłaszcza produktów ubezpieczeniowych. Płacąc więcej, otrzymujesz szerszą ochronę, a kiedy zdarzy się nieszczęśliwa sytuacje, wyższe odszkodowanie. Nie przepłacaj i zarazem nie oszczędzaj – przeanalizuj oferty pod kątem tego, które z nich mają najlepsze dla Ciebie warunki i atrakcyjną cenę.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl