2021-07-09 13:10:07 Policja Bielsko-Biała 1992
W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci ujawnili 88 wykroczeń , zatrzymali również nietrzeźwego kierującego.
W czwartek w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie powiatu bielskiego zostały przeprowadzone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ogólnopolskie działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem nadal główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci ujawnili 88 wykroczeń , zatrzymali również nietrzeźwego kierującego.
R E K L A M A
Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i , na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są równie na podstawie Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.
W trakcie działań, łącznie policjanci z bielskiej drogówki ujawnili 88 wykroczeń, wszystkie dotyczyły przekroczenia prędkości. Dla 87 sprawców wykroczeń w ruchu drogowym nieprzestrzeganie obowiązujących regulacji w zakresie przestrzegania limitów prędkości zakończyło się mandatem karnym.
Stróże prawa ujawnili również 2 kierujących, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”. W ręce czujnych bielskich policjantów z drogówki wpadł kierujący audi, który zdecydował się zasiąść za kółkiem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został wieczorem w Rybarzowicach, a przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że 46-latek miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W Czechowicach-Dziedzicach zatrzymany został również mężczyzna, który kierował volkswagenem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Również on odpowie za swój występek. Przypominamy, że kierowanie po użyciu alkoholu również jest zabronione, a kierujący w stanie nietrzeźwości może zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny.
Pomimo dobrych warunków pogodowych mundurowi wykonywali także czynności związane z obsługą w 10 kolizji do jakich doszło na drogach Naszego powiatu.
Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl