2021-07-23 08:41:24 Artykuł Partnera 1233
Polskie prawo stanowi jasno: każda firma powinna mieć siedzibę, czyli adres pod którym zostanie zarejestrowana. Nie ma w tym wyjątków nawet dla działalności, gdzie nie dochodzi do bezpośrednich spotkań z klientem czy działalności stricte internetowych. Co wtedy? Można zarejestrować firmę na adres domowy, ale nie każdy czuje się dobrze z tym rozwiązaniem(ponieważ np. ceni prywatność i nie chce aby jego prywatny adres był publicznie dostępny w KRS), a przeważnie nie ma sensu wynajmować lokalu z którego nie będzie się korzystać, tylko po to aby zarejestrować firmę na jego adres. Czy istnieje jeszcze inna alternatywa? W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie powstały tzw. e-biura.
Nie trzeba wynajmować lokalu, można wynająć… sam adres. Na tym właśnie polegają wirtualne biura. W zależności od pakietu który oferuje firma i na który się zdecydujemy, możemy wynająć sam adres do zarejestrowania działalności, jak również skorzystać z dodatkowych usług takich jak odbieranie i przekazywanie poczty, obsługa sekretariatu, księgowość jak i możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej.
Z wirtualnych biur korzystają osoby których działalność w dużej mierze odbywa się zdalnie i nie wymaga przyjmowania klienta/partnera biznesowego w biurze. Mowa więc o programistach, web deweloperach, copywriterach, doradcach, grafikach, jak również wszelkich zawodów freelancerach. Osoby rozkręcające start-upy również często bazują na biurach wirtualnych. Jest to również dobre wyjście, gdy chodzi o założenie filii bądź oddziału firmy w nowym mieście. Wirtualne biuro Warszawa to nie tylko adres pod zarejestrowanie działalności, ale również możliwość kojarzenia danej firmy z prestiżowym biurowcem co pozytywnie wpłynie na odbiór firmy przez potencjalnych klientów. Jakie jeszcze zalety ma wirtualne biuro?
Przede wszystkim jest to komfort zarejestrowania firmy na adres inny niż domowy, tak cenny jeżeli nie chcemy mieszać sfery zawodowej z prywatną.
Po drugie, jest to znacząca optymalizacja kosztów - nawet najbardziej rozbudowany pakiet e-biura jest o wiele bardziej korzystny cenowo, niż wynajem niewielkiego nawet lokalu. Przykładowe ceny wynajmu wirtualnego biura możesz zobaczyć na stronie jednego z nich - https://biznescentrum.com/wirtualne-biuro-cennik/.
Kolejnym atutem jest możliwość profesjonalnej obsługi. Pracownicy takiego biura nie tylko odbiorą i na bieżąco będą przesyłać(skanować)firmową korespondencję, mogą również pełnić funkcję sekretariatu i odbierać telefony jeżeli zdecydowano się na zarezerwowany dla Twojej firmy numer telefonu.
Koszt wynajmu wirtualnego biura bez przeszkód można wliczyć w koszt uzyskania przychodów.
Co więcej, wiele firm oferujących usługę e-biur dysponuje również przestrzeniami coworkingowymi, a czasami i salami konferencyjnymi z których będzie można skorzystać gdy będzie wymagać tego sytuacja biznesowa.
E-biuro to doskonałe rozwiązanie dla tych przedsiębiorców którzy nie potrzebują biura na stałe.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl