2019-08-13 18:26:11 Artykuł partnera 2091
Nigdy nie słyszałeś o brokerze? A powinieneś. Broker jest szansą dla klientów indywidualnych oraz mniejszych firm na otrzymanie atrakcyjnych cen na wysyłkę swoich paczek. Oczywiste jest, że duży sklep wysyłający 200 paczek dziennie jest w stanie wynegocjować lepszą cenę, niż sklep, który realizuje takich wysyłek 20. Tym mniejsze szanse na dobrą cenę ma zwyczajny konsument. Jest jednak szansa, by mieć ceny na paczki niedostępne dla innych. Z pomocą przychodzi broker kurierski.
Rolą brokera jest zebranie zamówień od wielu klientów i przekazanie za pośrednictwem swojego serwisu masowego zlecenia do poszczególnej firmy kurierskiej, która takie zlecenie zrealizuje. Kluczem do zrozumienia zachodzących procesów jest pojęcie ekonomii skali. Czyli korzyści, jakie przedsiębiorca osiągnie wraz z większym wolumenem i wzrostem skali operacji.
Warto pamiętać, że broker kurierski nie odpowiada bezpośrednio za dostarczenie przesyłek, nie zatrudnia kurierów, nie posiada samochodów dostawczych i magazynów. Jest jedynie podmiotem pośredniczącym pomiędzy klientem a firmą kurierską. Brokerzy współpracują z czołowymi firmami kurierskimi. Polska branża przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) zdominowana jest przez kilka największych podmiotów takich jak: UPS, FedEX, DHL czy TNT. Te firmy zajmują 80% branży i to one w większości realizują wysyłki zlecane przez portal brokera. Jednak oferta kurierska jest zdecydowanie szersza, na rynku działa mnóstwo mniejszych, choć równie zaufanych firm.
Według analityków z PricewaterhouseCoopers rok 2017 przyniósł znaczący skok w wartościach operatorów kurierskich, które w Polsce osiągnęły wskaźnik 5,7 mld złotych. Rynek rośnie, oferty mnożą się, ale… dla zwykłego konsumenta efektywne porównanie wszystkich dostępnych ofert i odnalezienie się w gąszczu wielostronicowych cenników może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też serwisy, takie jak GlobKurier.pl udostępniają narzędzie, za pomocą którego, przy użyciu zaledwie kilku kliknięć, można porównać ofertę około 50 kurierów. Wygodna wyszukiwarka podpowiada najbardziej atrakcyjne rozwiązania. To mechanizm, który jest szczególnie wartościowy w oczach początkujących przedsiębiorców i osób nie do końca zorientowanych w rynkowych standardach cenowych.
Broker kurierski to szansa dla konsumentów oraz osób, które dopiero rozkręcają własny biznes bądź prowadzą sprzedaż na mniejszą skalę. Korzystanie z usług brokera pozwala takim przedsiębiorcom na oszczędności na poziomie nawet do 70%.
To broker odpowiada za negocjacje cenowe z firmami kurierskimi, dodatkowo oferuje szereg usług dodatkowych. Przedstawiciele firm brokerskich są w pełni świadomi potrzeb współczesnego rynku. Dziś kluczowe znaczenie ma kompleksowa obsługa klienta i pełna automatyzacja procesów. Dlatego w ramach świadczonych usług brokerzy oferują dodatkowe ubezpieczenia na przesyłkę czy integracje z platformami e-commerce. Bo choć wciąż priorytetowe znaczenie ma cena, to bezpieczeństwo i szybkość realizacji zamówienia również ma swoją wartość. Przy dużej konkurencyjności to właśnie takie zalety w skali mikro mogą przesądzić o końcowej satysfakcji z zakupu. Czas to pieniądz, szczególnie w biznesie, dlatego też w aspekcie wysyłek coraz większą uwagę przykłada się do kwestii automatyzacji procesów. Wedle wewnętrznych badań GlobKurier.pl, korzystając z platformy do obsługi wysyłek, poszczególny klient na samym adresowaniu i wypełnianiu listów przewozowych może zaoszczędzić do 125 godzin rocznie.
Polscy przedsiębiorcy z powodzeniem próbują swoich sił na rynkach zagranicznych, naturalnym jest więc, że coraz więcej z nich do realizacji swoich celów biznesowych potrzebuje sprawdzonego partnera logistycznego. Wysyłając za granicę, zawsze warto skorzystać ze wsparcia brokera. To nie tylko atrakcyjne ceny, ale też wiedza branżowa i know-how, które może przydać się początkującemu sprzedawcy. Cross-border e-commerce napędza rynek, tendencje wzrostowe, które wybuchły po 2010 roku utrzymują się. W latach 2011-2015 liczba wysyłanych paczek zagranicznych w naszym kraju zwiększyła się aż o 88%. To olbrzymi skok, pokazujący kierunek rozwoju branży KEP, ale też całej gospodarki. W 2017 roku spośród wszystkich kupujących online, 38% zrealizowało swoje zakupy u zagranicznego sprzedawcy. Te procesy muszą zostać odpowiednio obsłużone. Dziś przesyłki wielkogabarytowe z wykorzystaniem frachtu rolniczego mogą być adresowane niemal w każdy zakątek świata. Firmy kurierskie nie mają wyjścia i muszą dostosować się do wymogów, tworząc coraz przyjaźniejsze warunki dla rozwoju polskich przedsiębiorstw. Chcesz przekonać się jak działa broker kurierski? Zamów paczkę!
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl