2021-03-23 09:08:19 Artykuł Partnera 1368
Deweloper jest swego rodzaju pośrednikiem pomiędzy firmą budowlaną a nabywcą nieruchomości, gdyż przeznacza on środki na jej budowę. Może zainwestować zarówno w budowę mieszkań lub domów, jak również obiektów biurowych czy handlowych. Obiekty te mogą zostać przeznaczone do sprzedaży lub pod wynajem.
Działalność deweloperska nie ogranicza się jednak tylko do samego inwestowania oraz pozyskiwania potencjalnych nabywców domów lub mieszkań, ale opiera się także na świadczeniu usług podczas całego procesu związanego z powstawaniem nieruchomości. Co konkretnie wchodzi zatem w skład usług oferowanych przez deweloperów?
Zadaniem dewelopera jest zarówno wybór odpowiedniej lokalizacji nieruchomości, zakup gruntu, uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, przygotowanie projektu przy pomocy architektów, jak i nadzór nad nim. Następnie poszukuje on do współpracy wykonawców oraz inwestora budowlanego, który zastąpi go podczas czuwania nad poprawnym przebiegiem całego procesu związanego z budową nieruchomości.
Pozyskiwanie potencjalnych klientów przez dewelopera rozpoczyna się zazwyczaj na początkowych etapach budowy, a w niektórych przypadkach jeszcze przed jej rozpoczęciem ‒ więc już na etapie posiadania samego gotowego projektu. W tym przypadku, najczęściej realizowane są różnego rodzaju akcje reklamowe, takie jak zamieszczanie ogłoszeń na stronach internetowych, np. na obido, w gazetach, czy promowanie oficjalnej strony internetowej zawierającej szczegółowe informacje o inwestycji. Usługi deweloperskie obejmują także proces administracyjny, a więc przeprowadzanie audytów, okresowy przegląd nieruchomości, a także pełnienie funkcji administratora ‒ do czasu, gdy nie zostanie zawiązana wspólnota mieszkaniowa.
Co więcej, mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się tak dużą popularnością, że deweloperzy stale starają się walczyć o pozyskiwanie nowych klientów. Niegdyś zakup nieruchomości u dewelopera oznaczał brak możliwości zamieszkania w niej od razu, ponieważ wymagała ona wcześniejszego wykończenia. Wiązało się to z dodatkowymi kosztami, których często nie można było dokładnie oszacować. Obecnie jednak deweloperzy coraz częściej oferują oddanie mieszkania lub domu wykończonego pod klucz. Oznacza to, że lokum posiada pełne wykończenie, w skład którego wchodzi m.in. malowanie ścian, kładzenie podłóg, zamontowanie wszystkich drzwi, montaż ceramiki i armatury łazienkowej, a nawet montaż osprzętu elektrycznego czy umeblowanie kuchni i wstawienie do niej podstawowego sprzętu. Oznacza to, że nieruchomości te, podobnie jak te z rynku wtórnego, są od razu gotowe do wprowadzenia ‒ przykładowe inwestycje można znaleźć między innymi na platformie obido.pl.
Nieruchomości z rynku pierwotnego najczęściej położone są w dogodnej lokalizacji (blisko centrum miasta, ale jednocześnie w cichej i spokojnej okolicy), zapewniają niższe koszty utrzymania oraz wyróżniają się wysokim standardem wykończenia. Sporą korzyścią jest także możliwość zarezerwowania dowolnego mieszkania, idealnie dopasowanego do potrzeb nabywcy. Ze względu na fakt, że mieszkania od deweloperów coraz częściej są wykończone pod klucz, ich wartość jest wyższa niż nieruchomości z rynku wtórnego, przez co stanowią doskonałą inwestycję. Planując zakup nieruchomości, warto więc zdecydować się na usługi dewelopera.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl