2024-01-18 12:23:38 Art Partnera 690
W dzisiejszym świecie pielęgnacji skóry dwie substancje zdobywają coraz większą popularność - retinol i retinal. Oba składniki mają potężne właściwości odmładzające. Mimo wszystko retinol aktualnie należy do produktów, które już w najbliższym czasie mają zniknąć z półek sklepowych na terenie Unii Europejskiej. Czy w takiej sytuacji retinal może być jego trafionym zamiennikiem? Poznajcie charakterystykę obu rozwiązań, aby się tego dowiedzieć.
Aby móc zapoznać się cechami charakterystycznymi poszczególnych składników, warto wiedzieć, czym właściwie są. Retinal, który jest znany również jako retinaldehyd, to forma retinoidu, czyli pochodnej witaminy A. Jest on tak zwanym pośrednim produktem w przemianach biochemicznych retinoidów w organizmie. Wyróżnia się go jako prekursora retinoiny, czyli bardziej aktywnej formy witaminy A, pomagając w regeneracji skóry i poprawie jej kondycji. Jak wygląda charakterystyka drugiej substancji?
Retinol to natomiast jedna z form witaminy A, która jest szeroko stosowana w produktach do pielęgnacji skóry ze względu na swoje właściwości odmładzające. Jest jednym z wielu retinoidów, czyli organicznych związków chemicznych. Oba produkty mają dosyć podobne opisy, dlatego wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że mają do czynienia nie z jedną substancją a dwoma. Czy retinal jest w stanie zastąpić retinol po jego zniknięciu ze sklepowych półek?
Nim przejdziemy do dalszej części tych rozważań, pragniemy skupić się na nieco innej tematyce. Jeśli chcecie zarobić na dobrej jakości kosmetyki i jednocześnie interesujecie się sportami, to warto spróbować bukmacherki. Na stronie internetowejzawod typer znajdziecie oferty najpopularniejszych buków oraz atrakcyjnie kody promocyjne na start. Ponadto poznacie newsy dotyczące najważniejszych wydarzeń ze świata sportu oraz dołączycie do wielkiej społeczności typerów.
Zarówno retinal, jak i retinol pobudzają syntezę kolagenu, białka odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry. W rezultacie pomagają w redukcji zmarszczek, z racji czego zyskały tak wielką popularność w świadomej pielęgnacji cery. To jednak nie koniec ważnych cech tych produktów. Ich pomoc zdecydowanie przyda się w leczeniu trądziku oczywiście przy konsultacji z dermatologiem. Aktywne działanie wspomaga regulację wydzielanego sebum i wpływa pozytywnie na strukturę skóry.
Co więcej, wpływają one na procesy keratynizacji. Jest to nic innego jak tworzenie się warstwy rogowej skóry. Wykorzystanie retinalu lub retinolu w swojej rutynie pielęgnacyjnej zapewni pomoc w złuszczaniu martwego naskórka. W rezultacie tego działania zauważymy poprawę cery z powodu skutecznego wyeliminowania zatkanych porów. Na dodatek regularne ich stosowanie zagwarantuje wam twarz pozbawioną uciążliwych niedoskonałości, które doskwierają zwłaszcza w okresie młodzieńczym.
Nie możemy także pominąć aspektu, jakim jest regulacja kolorytu skóry przez skuteczną walkę tych substancji z przebarwieniami. Chcąc pozbyć się tego problemu, warto je wykorzystać. W tej sytuacji pojawia się jednak pytanie - czym właściwie retinal różni się od retinolu, skoro posiadają tyle wspólnych cech? Chętnie odpowiemy na to pytanie.
Jeśli chodzi o retinal, to jest on bardziej zaawansowaną formą retinoidu niż retinol. Po nałożeniu na skórę konwertuje się bezpośrednio w aktywną formę retinoidu, co sprawia, że działa szybciej od porównywanego do niego składnika. Prowadzi to zatem do szybszych rezultatów w redukcji zmarszczek, poprawie elastyczności skóry i ogólnej kondycji skóry. Zniknięcie retinolu ze sklepów może mieć zatem korzystniejszy wpływ na waszą cerę, jeśli zdecydujecie się na zmianę go w retinal.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl