Do resortu rodziny trafiło kilka tysięcy listów i maili dotyczących Programu „Rodzina 500 plus”. Ministerstwo zapewnia, że na bieżąco monitoruje przychodzącą korespondencję i zbiera przedstawiane w niej postulaty. Przypomina również, że po upływie najbliższych 12 miesięcy przewidziany jest przegląd ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.
„Uprzejmie informujemy, że w związku z tak dużą liczbą zapytań dotyczących programu Rodzina 500 plus, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przede wszystkim ze względu na ograniczone zasoby kadrowe, nie jest w stanie udzielić wszystkim zainteresowanym osobom, indywidualnych odpowiedzi na przesyłane pytania dotyczące świadczeń wychowawczych” – czytamy na stronie MRPiPS.Resort przeprasza, że nie wysyła bezpośrednich odpowiedzi na przesłane listy i e-maile. Śledząc przychodzącą korespondencję, stara się na bieżąco umieszczać na stronie internetowej MRPiPS, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Najczęściej poruszane kwestie w korespondencji do MRPiPS dotyczą: warunków przyznawania świadczeń wychowawczych, zasad ich wypłacania oraz trybu składania i terminów rozpatrywania wniosków z programu Rodzina 500 plus.
Bieżące informacje na temat programu Rodzina 500 plus, znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wSerwisie Samorządowym PAP.
Natomiast w serwisie Obywatel.gov.pl znajduje się przewodnik po programie Rodzina 500 plus.
Resort wskazuje, że od momentu startu programu Rodzina 500 plus, podstawowym źródłem informacji na temat warunków uzyskania świadczenia wychowawczego w konkretnej, indywidualnej sprawie danej osoby, jest gminny organ realizujący świadczenia wychowawcze, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wszystkie urzędy wojewódzkie, uruchomiły specjalne, czynne w godzinach pracy urzędów, infolinie za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące Programu „Rodzina 500+”. Wykaz numerów telefonów .