2022-10-15 10:00:37 Artykuł Partnera 1307
Posiadacze ogrodów z pewnością doskonale wiedzą, że samo dbanie o rośliny i trawniki nie jest absolutnie wystarczające do tego, by móc utrzymać nasz ogród w nienaruszonym stanie. Okazuje się bowiem, że nasz ogród jest swoistym mikroorganizmem, w którym od czasu do czasu mogą pojawiać się nieproszeni goście.
Mowa tu chociażby od kleszczach, które choć nie stanowią wielkiego zagrożenia dla samych roślin, to jednak mogą być zagrożeniem dla nas samych i naszych pociech, które z pewnością korzystają z możliwości zabawy na świeżym powietrzu. Okazuje się, że kleszcze są wyjątkowo problematyczne, a w momencie kiedy już "zadomowią" się one w ogrodzie, to ich wytrucie wymaga zdecydowanej reakcji i odrobiny cierpliwości. Wobec tego jak można skutecznie pozbyć się kleszczy w ogrodzie?
Kleszcze to szkodniki, które wyjątkowo mocno cenią sobie wysokie trawy. To właśnie wśród nich panują idealne warunki do tego, by mogły one sobie spokojnie rosnąć i się rozwijać. Kleszcze kochają obszary zacienione i wilgotne. Właśnie dlatego najczęściej ich siedliska znajdują się w trawie, a nie w koronach drzew, które narażone są na o wiele bardziej intensywną ekspozycję słoneczną. Wobec tego pierwszym krokiem do tego, by można było pozbyć się tych przykrych szkodników w ogrodzie, jest nic innego jak tylko ograniczenie przyjemnych dla nich warunków. Pamiętajmy więc o tym, że częste i regularne koszenie trawników będzie jednym z mniej inwazyjnych działań, jakie możemy podjąć na samym początku walki z kleszczami. Krótka i równo przystrzyżona trawa cechuje się znacznie większą przepuszczalnością promieni słonecznych, a co więcej, ma również o wiele mniejszą zdolności do gromadzenia wilgoci. Spróbujmy także zredukować ilość niepotrzebnych pryzm i ściółek, a jeśli składujemy w ogrodzie drewno, to postarajmy się je odseparować od podłoża. Dzięki temu uda się nam skutecznie zmniejszyć ilość siedlisk kleszczy i ograniczyć ich dynamiczny rozwój.
Nie da się ukryć, że kleszcze to szkodniki, które w wyjątkowy sposób nastawione są na przetrwanie. Ich możliwości radzenia sobie w niesprzyjających warunkach są na tyle wysokie, że często jedynym rozwiązaniem będzie nic innego jak sięgnięcie po specjalistyczne i dedykowane środki jak np. https://www.target.com.pl/produkty/target-na-kleszcze. Taki oprysk do ogrodu na kleszcze może zdziałać prawdziwe cuda i z pewnością szybko się o tym przekonamy. Owadobójczy specyfik z pewnością szybko i skutecznie poradzi sobie z wytruciem szkodników i sprawi, że nasz ogród ponownie będzie bezpieczny i wolny od jakiegokolwiek zagrożenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy preparat na kleszcze jest silnym, chemicznym specyfikiem. Wobec tego musimy stosować się do instrukcji, które zostały przedstawione przez producenta na opakowaniu.
Jeśli nie zdecydujemy się na to, by działać sprawnie i zdecydowanie dedykowanym preparatem na kleszcze, wówczas naszą uwagę mogą zwrócić naturalne substytuty dedykowanych produktów. Okazuje się, że bardzo popularnym i całkowicie "domowym" sposobem na kleszcze może być nic innego jak tylko wykorzystanie oleju rydzowego. Pamiętajmy, że olej rydzowy jest naturalnym opryskiem na kleszcze i w niczym nie przypomina tego, który możemy wykorzystać w naszej kuchni. Czy jednak takie specyfiki są skuteczne? Otóż można śmiało stwierdzić, że one również pomogą nam w zwalczeniu szkodników, jednak chemiczne i silnie środki wykazują się o większą efektywnością.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl