2019-06-28 08:12:29 Artykuł partnera 1985
Jedną z największych zalet botoksu jest fakt, że do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie potrzebne są ani specjalistycznie badania, ani analizy. W zupełności wystarczy wywiad z lekarzem, który przeprowadzi później zabieg.
Przed samym wstrzyknięciem botoksu skóra jest odtłuszczana oraz dezynfekowana. U pacjentów szczególnie wrażliwych na ból stosuje się niekiedy specjalne kremy bądź schładza się miejsce wkłucia. Teraz czas wprowadzić toksynę pod skórę.
Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest pod skórę w niewielkich, precyzyjnie odmierzonych dawkach. Stężenie jadu jest niskie, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny. Działanie botoksu polega na zahamowaniu uwalniania acetylocholiny. W efekcie mięśnie przestają się kurczyć i ulegają rozluźnieniu. To z kolei spłyca zmarszczki mimiczne.
Co ważne, wstrzyknięty botoks nie oddziałuje na pozostałe partie skóry, lecz działa jedynie w miejscu iniekcji, a więc na wybranym obszarze. Przez 3-4 godzin o zabiegu należy jedynie wystrzegać się schylania, masowania skóry oraz leżenia, aby zapobiec przemieszczeniu się preparatu poza miejsce aplikacji.
Najczęściej od kilku do kilkunastu minut. Ponieważ trwa tak krótko, niektórzy nazywają go zabiegiem lunchowym, bo teoretycznie daje się wykonać w czasie przerwy obiadowej. Nie należy jednak oczekiwać natychmiastowego pojawienia się efektów. Działanie toksyny botulinowej staje się zauważalne około 7. dnia po zabiegu. W większości przypadków odczucia bólowe, jakie towarzyszą iniekcji, można porównać do ukąszenia komara.
Nie ma jednego, jasno określonego okresu. Bywa z tym różnie, gdyż każdy organizm inaczej reaguje na zabieg botoksu. Przyjmuje się, że rezultaty utrzymują się przez 4 – 6 miesięcy, przy czym spory odsetek pacjentów informuje o efektach widocznych nawet do 10 miesięcy. Później połączenia synaptyczne w mięśniach odnawiają się i należy ponownie przeprowadzić iniekcję.
Z zabiegu botoksu może skorzystać każdy, kto czuje się zdrowy i kto pragnie odmłodzić swój wygląd, wygładzić zmarszczki mimiczne na twarzy, poprawić prezencję szyi oraz dekoltu, innymi słowy poczuć się lepiej, młodziej, atrakcyjniej.
Jedyne przeciwwskazania mogą dotyczyć osób z trądzikiem, stanem zapalnym skóry albo z chorobą neurologiczną, związaną z osłabieniem napięcia mięśniowego. Kobietom w ciąży, karmiącym piersią, w trakcie menstruacji także nie zaleca się iniekcji botoksu. Poza tym należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych oraz rozrzedzających krew.
więcej na temat profesjonalnego zabiegu botoksu znajdziesz na: https://www.freshmed.com.pl/gabinet-medycyny-estetycznej/botox-katowice
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl