2023-03-09 14:03:24 Art Partnera 963
Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach dostęp do placówek służby zdrowia jest bardzo łatwy. Na ogół każdy, kto ma opłacone składki zdrowotne, może korzystać z usług medycznych w ramach NFZ. Teoretycznie ta zasada sprawdza się, gdyż pacjent do lekarza dostęp ma, przy czym dość długo musi czekać na wizytę. O ile na lekarza pierwszego kontaktu może umówić się w miarę sprawnie, to już do lekarza specjalisty musi czekać miesiącami (lub nawet i latami). Dowiedz się, jak zapewnić sobie i swojej rodzinie szybkie wizyty domowe.
1. Lekarskie wizyty domowe dla wszystkich
2. Kiedy warto zdecydować się na wizytę domową?
2. Jak zamówić wizyty domowe?
Mało kto zastanawia się, jak zapewnić sobie w razie potrzeby wizyty domowe. Jeśli chodzi o placówkę służby zdrowia, do której zapisany jest dany pacjent, lekarz rodzinny może pojawić się w domu pacjenta, ale najbardziej jest to prawdopodobne wtedy, gdy pacjent nie jest w stanie udać się do gabinetu lekarskiego o własnych siłach. Dość często dotyczy to osób w wieku senioralnym i małych dzieci, które z powodu stanu zdrowia nie powinny być przewożone przez rodziców do typowej placówki medycznej. Wizyta domowa jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów. Dzisiaj można ją sobie zorganizować w zasadzie "od ręki". Możesz to zrobić tutaj https://telemedi.com/pl/wizyty-domowe-warszawa-krakow-poznan-wroclaw-i-inne-miasta/.
Osoba chora nie czuje się dobrze — jest to oczywiste. Konieczność pojawienia się w gabinecie lekarza w określonym terminem może być dla pacjenta męczące, jeśli nie uciążliwe. Pacjent może mieć problem, by ustalić termin wizyty. W przychodniach działających w ramach NFZ trzeba dzwonić do rejestracji wcześnie rano. Jeśli ktoś poczuje się gorzej w ciągu dnia, musi prosić lekarza o zbadanie. Lekarze mają wyznaczone dzienne limity przyjmowania pacjentów, nie zawsze — pomimo najszczerszych chęci — mogą pomóc pacjentom, którzy nie byli wcześniej zapisani na wizytę. Jeśli pacjent mieszka daleko od placówki medycznej, to wizyta domowa w ogóle może go nie dotyczyć. Dlatego najlepiej jest organizować wizyty domowe lekarskie prywatnie, za pomocą telemedycyny.
Wizyta domowa to świetne rozwiązanie w czasach epidemii COVID -19 i grypy. Nie ma sensu, by osoba, która kontynuuje leczenie i potrzebuje przedłużyć zwolnienie lekarskie, jechała do zatłoczonej placówki służby zdrowia. Domowe wizyty lekarskie to sposób na uniknięcie infekcji. Nie każdy pacjent udaje się do lekarza z grypą. Jest wiele innych chorób wymagających leczenia. Poczekalnia niestety może być przyczyną zainfekowania się grypą i inną chorobą zakaźną, która przenosi się drogą kropelkową. Z wizyty domowej warto skorzystać, gdy pacjent ma już zdiagnozowaną chorobę i musi poddać się dalszemu leczeniu. Może tu chodzić o wystawienie recepty na leki stale przyjmowane.
Z wizyt domowych jak najbardziej można korzystać w stanie nagłych zachorowań. Wystarczy zadzwonić. Wizyty domowe lekarskie mogą jednak wymagać diagnostyki — lekarz z pewnością w razie potrzeby skieruje pacjenta na niezbędne badania, jeśli uzna, że tego wymaga stan zdrowia. Od czasu pojawienia się COVID-19 w Polsce bardzo rozwinęła się telemedycyna. Konsultacja lekarska online lub przez telefon jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy odczuwają na przykład nagły ból gardła lub mają objawy grypy. Telefonicznie można też korzystać z konsultacji lekarzy wszystkich specjalności. Takie konsultacje są bezcenne nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Dzięki telemedycynie pacjenci nie muszą szukać pomocy lekarskiej w mieście.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl