2022-12-02 10:38:38 Art Partnera 1852
Szukając nowoczesnego telewizora, z pewnością trafimy na takie, które oferują połączenie z internetem i dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Czym jest smart TV, a czym Android TV i jaka jest między nimi różnica? Smart TV to rodzaj inteligentnego telewizora, który pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji dzięki połączeniu z internetem. Android TV to system opierający swoje działanie na rozwiązaniach firmy Google i nie jest związany z konkretną marką sprzętu, w przeciwieństwie do autorskich dla poszczególnych producentów RTV systemów smart TV. Warto jednak szerzej podejść do tematu i dowiedzieć się więcej o podobieństwach i różnicach między pojęciami.
Smart TV sprawia, że telewizor staje się multimedialnym centrum rozrywki. Uzyskujemy dostęp do wielu treści - na przykład filmów, seriali, gier. To, jak się to odbywa, zależy od telewizora. Różni producenci oferują różnorodne systemy operacyjne, a co za tym idzie - różne zasady korzystania ze smart tv.
Ważną innowacją w tym zakresie jest wprowadzenie sterowania głosowego. Znacznie łatwiej znaleźć dzięki temu interesujące nas treści. Alternatywą jest oczywiście korzystanie z pilota lub aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie.
Jakie systemy operacyjne znajdziemy w smart TV popularnych producentów? Każdy, kto interesuje się technologią lub całkiem niedawno wybierał telewizor, na pewno zna nazwy WebOs lub Tizen. Pierwszy odnosi się do telewizorów LG, drugi - jest systemem charakterystycznym dla Samsunga. Oczywiście, ich lista jest jeszcze dłuższa: wiele osób kojarzy takie nazwy, jak Saphi lub MyHomeScreen. Warto obserwować rozwój systemu operacyjnego VIDAA w telewizorach Hisense, które cieszą się rosnącą popularnością.
O ile jeszcze kilka lat temu producenci stawiali na własne systemy operacyjne, aktualnie sporo z czołowych marek wybiera Android TV. Dlaczego? Warto się przekonać!
Największą zaletą Android TV jest ogromny wybór aplikacji. Ile ich jest dokładnie? Najlepiej określić to jako „kilka” (chociaż już zaraz „kilkanaście”) tysięcy, bo z roku na rok przybywa ich naprawdę dużo. Nic więc dziwnego, że miłośnicy nowoczesnych rozwiązań, chętnie wybierają Android TV.
Czy ma on jakieś wady? Najważniejszą jest nieco bardziej skomplikowany interfejs, który wymagać czasu na przestawienie się u osób, które na co dzień nie korzystają z Androida.
Niedogodność tę rekompensuje lista dodatkowych zalet, na czele z kompatybilnością z Asystentem Google, a także łatwym dostępem do innych usług Google. To także system, który może liczyć na regularne aktualizacje.
Android TV znajdziemy u wielu popularnych producentów, w tym Sharp, Philips, Panasonic, Toshiba, Xiaomi, Sony.
Podsumowując, oba rozwiązania mają swoje mocne i słabsze strony. Jeśli zależy nam na prostej, intuicyjnej obsłudze, warto sięgnąć po sprzęty smart TV, jeśli priorytetem jest zaś ogromny wybór aplikacji i dostępność aktualizacji - Android TV nie ma sobie równych.
Czy system smart TV powinien być kluczem do tego, na jaki telewizor się zdecydować? Jest o wiele więcej równie, jeśli nie bardziej istotnych kwestii. Nie warto jednak tego aspektu ignorować. Korzystanie z internetowych funkcji telewizora to już codzienność, warto więc postawić na rozwiązanie, które będzie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb.
Informację o systemie smart TV znajdziemy każdorazowo w specyfikacji technicznej produktu. Można też kierować się przyzwyczajeniem, szukając nowego telewizora, który będzie działał na tym samym systemie, co poprzedni - odpada wtedy konieczność uczenia się na nowo obsługi telewizora.
Na jaki model więc postawić? Telewizory w sklepie MediaMarkt to niezwykle pojemna kategoria - możemy wybierać tam zarówno spośród modeli bazujących na smart TV, jak i na Android TV.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl