Rozwój techniki sprawił, że zawód grafika jest bardzo ceniony. Podpowiadamy kiedy warto skorzystać z usług grafika komputerowego i gdzie można zlecać pracę
Grafik komputerowy to jeden z tych zawodów, które w ostatnich latach cały czas zyskują na popularności. Duża konkurencja, rosnąca świadomość konsumentów, przeniesienie wielu sektorów do świata online, szczególnie w dobie pandemii – to wszystko sprawia, że wiele firm zdaje sobie sprawę z tego, że współpraca z grafikiem komputerowym jest bardzo istotna dla dalszego rozwoju wizerunku firmy.
To osoba, która zajmuje się przy pomocy specjalnych programów komputerowych projektowaniem wszelkiej grafiki, czyli rysunków, plakatów, filmów animowanych, gier komputerowych i innych form użytkowych grafiki. Pracę tą wykonuje się niemal wyłącznie na komputerze, albo firmowym albo własnym. W zawodzie funkcjonuje wielu samouków, którzy zgłębili tajniki obsługi tych programów na własnym komputerze i pracują również zdalnie, dzięki czemu ich pracodawcy ponoszą niższe koszty zatrudnienia. Grafik może znaleźć zatrudnienie na przykład w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach, a także w wytwórniach filmowych, telewizyjnych, gier komputerowych, banerów i innych form grafiki. Grafik komputerowy zapewnia kompleksową obsługę w swojej dziedzinie. Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak i wśród grafików komputerowych wyróżniamy wiele specjalizacji. Każda z niech jest odpowiedzią na inną potrzebę rynku. Każda z nich wymaga nieco innych umiejętności. Wśród specjalizacji możemy wyróżnić na pewno: ilustratora, grafika, specjalistę od projektowania stron internetowych, od budowania marki, retuszera czy grafika 3D.
Zastanawiając się nad tym, czy zatrudnić kogoś na stałe do firmy, czy nawiązać współpracę z freelancerem, weź pod uwagę przede wszystkim koszty. Zastanów się nad tym, które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej opłacalne. Biorąc pod uwagę aspekt czysto ekonomiczny, zapewne lepiej wyjdziesz na współpracy z wolnym strzelcem. Takich specjalistów można znaleźć na Platforma dla freelancerów.
Etat to dodatkowe koszty, ale nie jest to jedyny mankament takiego rozwiązania. Zatrudniając pracownika na etat, wiążesz się z nim umową w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli współpraca nie będzie układała się po Twojej myśli, to zanim się pożegnacie, będzie musiał minąć okres wypowiedzenia, a może on trwać nawet trzy miesiące.
Współpracując z freelancerem, nie będziesz mieć takiego problemu. Umawiacie się na wykonanie konkretnego zlecenia. Pracujecie projektowo. Jeżeli będziesz zadowolony ze współpracy, możesz ją kontynuować w przyszłości. Gdy coś pójdzie nie tak, więcej takiej osobie nie powierzysz żadnego zadania do wykonania.
To właśnie elastyczność współpracy jest jedną z kluczowych wartości dla przedsiębiorców, którzy decydują się na regularne przekazywanie zleceń freelancerom. Wiedzą, że każdy wolny strzelec musi rywalizować o klienta i stara się jak najlepiej wykonać swoje zadanie. Jakość jest zatem wartością dodaną takiej współpracy.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl