2021-01-21 11:40:31 Artykuł Partnera 1398
Za sprawą współczesnej nauki dowiadujemy się o zbawiennych cechach wody, ale mamy też coraz więcej dowodów świadczących o tym, że woda może skutecznie zagrażać bezpieczeństwu oraz zdrowiu człowieka. Dlatego następuje rozwój nowoczesnych technologii budowlanych, będących odpowiedzią na niebezpieczeństwo wilgoci.
Niszczycielska moc wody i wilgoci, która przedostaje się na wysunięty lub odsłonięty taras, czy też balkon może z łatwością przedostać się do warstwy konstrukcyjnej obiektu budowlanego. Zastanawiacie się, co złego może być w wodzie, która jest źródłem wszelkiego życia? To jednocześnie niszczycielski żywioł, który w sposób bezwzględny poradzi sobie z każdym napotkanym materiałem budowlanym, o ile nie został on w odpowiedni sposób zabezpieczony.
Budynki od początku swojego istnienia narażone są na kontakt z wodą gruntową, opadami deszczu, czy opadami śniegu. Dach, ściany i fundamenty muszą skutecznie wytrzymać nagłe oblodzenia, a potem roztopy lodu. Bezustannie absorbują też wilgoć znajdującą się w powietrzu, bo przecież w naszym naturalnym środowisku woda jest prawie zawsze obecna.
Sposoby ochrony przed wodą i wilgocią wszelkich elementów budynku określa się mianem hydroizolacji. We współczesnym budownictwie jest to niezbędny sposób, żeby skutecznie uchronić obiekt budowlany przed uszkodzeniem lub nawet zniszczeniem. Jak się okazuje, hydroizolacja może ułatwić uniknięcie wielu schorzeń, które są potęgowane nadmiarem wilgoci, ułatwiającej rozwój chorobotwórczych bakterii, grzybów i alg.
Podstawowym zadaniem dzisiejszego budownictwa stało się więc zapewnienie izolacyjnych systemów, które doskonale rozwiążą problem wody. Technologii, w których zastosowane materiały oraz rozwiązania skutecznie pozwolą zneutralizować groźne oddziaływanie tego żywiołu w jego najróżniejszej formie.
Wilgoć najłatwiej zagraża funkcjonowaniu i trwałości elementom wystającym poza obrys budynku, szczególnie takim, jakimi są balkony oraz tarasy. Tego typu fragmenty obiektu budowlanego znacząco różnią się między sobą istotnymi cechami – wielkością, kształtem oraz materiałem konstrukcyjnym. One zaś przede wszystkim wpływają na prawidłowy dobór dedykowanego im rozwiązania hydroizolacyjnego.
Newralgiczne strefy balkonów i tarasów, to przede wszystkim narożniki i fragmenty z obróbką blacharską. Te miejsca należy uszczelniać przed działaniem wilgoci bardzo dokładnie. Uszczelnienie podpłytkowe jest popularnie stosowanym zabezpieczeniem w przypadku balkonów i tarasów. Aplikowane ono jest na płycie konstrukcyjnej z odpowiednim spadkiem. Uszczelnienie podpłytkowe ułatwia swobodny odpływ nagromadzonej na balkonie wody.
Jeśli chcesz rozwiązać problem wilgoci w obrębie obiektu budowlanego, to wsparciem będą systemy hydroizolacji marki Weber - rozwiązania trwałe i szczelne. Stosując innowacyjne produkty techniczne tworzy się doskonałe zabezpieczenie dla nowo wznoszonych oraz dla rozbudowywanych budynków.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl