2017-12-07 12:25:00 KPP Pszczyna 2443
Uwaga! Nowa metoda działania oszustów. Policja ostrzega!
Wirtualne kwatery w miejscowościach turystycznych to nowy sposób oszukiwania ludzi. Przedsylwestrowa oferta naciągaczy dotyczy okazyjnych cen za ostatnie wolne pokoje w pensjonatach, niestety nieistniejące. W powiecie pszczyńskim w ten sposób straciło swoje pieniądze już dwoje mieszkańców. Apelujemy o ostrożność i dokładne sprawdzenie ofert przed wpłaceniem zaliczki.
Do pszczyńskiej komendy zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni, którzy wynajęli na sylwestra nocleg w znanych górskich miejscowościach. Niestety, okazało się, że oferta dotyczyła nieistniejących domków. Mieszkanka Pielgrzymowic straciła blisko 500 zł, a pragnący wypocząć w Zakopanem pszczynianin przeszło 1000 zł. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tych transakcji i ustalać osoby mające związek z tym przedsylwestrowym precederem.
Apelujemy do wszystkich szukających noclegu w górach, aby dokładnie analizowali każdą ofertę. Warto sprawdzić podany adres, telefon kontaktowy, dane firmy oraz opinie innych klientów.
Przestrzegamy przed osobami, które powołując się na atrakcyjność cenową kwater, nakłaniają kupujących do jak najszybszego wpłacenia pieniędzy na wskazane konto. Takie zachowanie oferentów powinno wzbudzić nasze obawy, że możemy paść ofiarami naciągaczy. O tego typu sytuacjach i podejrzeniach należy powiadomić policjantów z najbliższej jednostki policji lub z miasta, gdzie planowany był sylwestrowy lub świąteczny pobyt.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl