2020-10-04 09:07:17 Artykuł Partnera 3598
Wiele osób decyduje się na przywdzianie munduru policjanta. Przemawia za tym wielu zalet a między innymi stabilne zatrudnienie, dosyć wysoka pensja oraz szybka emerytura.
Wiele osób decyduje się na przywdzianie munduru policjanta. Przemawia za tym wielu zalet a między innymi stabilne zatrudnienie, dosyć wysoka pensja oraz szybka emerytura.
Dla kogo jest praca policjanta?
Wszyscy kandydaci muszą być świadomi tego, że ten zawód nie jest dla każdego. Niewielu kandydatów dostanie pracę po egzaminach. Bardzo wiele zależy od czynników psychologicznych kandydata i jego indywidualnych uwarunkowań do pracy w tym zawodzie.
Policjant powinien być przede wszystkim odważny, posiadać silne poczucie sprawiedliwości oraz możliwość działania w stresie oraz kiedy trzeba zachować zimną krew. Zanim przystąpicie do egzaminu musicie zrobić sobie rachunek swoich wad i zalet. To pozwoli zdecydować czy rzeczywiście pasujecie do profilu idealnego policjanta.
Egzamin do Policji – jak wygląda? Krok po kroku
Na testy do Policji składają się 4 etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne oraz rozmowa kwalifikacyjna (daw. wywiad zorganizowany). Każdy kandydat podchodzi do wszystkich etapów, niezależnie od wyników poszczególnych z nich. Ostateczne przyjęcie do Policji jest uzależnione od ilości zdobytych punktów z każdego etapu egzaminu.
Sprawność fizyczna jest bardzo ważna dla każdego policjanta. Dlatego na testach przykładana jest tak duża waga to sprawdzenia kandydatów pod każdym kątem fizyczności.
Podczas egzaminu każdy kandydat musi zaliczyć tor przeszkód, który składa się z 6 zróżnicowanych ćwiczeń i należy go pokonać w określonym czasie. Maksymalny czas na jego ukończenie to 1 minuta i 41 sekund.
Powyżej tego czasu otrzymuje się najniższą ilości punktów z tej część egzaminu i to praktycznie zmniejsza do zera szanse dostania się do Policji. Z kolei niższe czasy pozwalają uzyskać wyższą ilość punktów.
Arkusze egzaminacyjny podczas testu wiedzy zawiera czterdzieści ogólnych pytań z wiedzy o państwie, obowiązującym prawie oraz pracy i ustawach o Policji. Wszystkie pytania na egzaminie mają tylko jedną możliwą odpowiedź A,B,C lub D.
Podczas nauki do egzaminu warto skorzystać z gotowych arkuszymi z odpowiedziami na wszystkie pytania. Na stronie Odpowiedzi.com.pl macie dostęp do sprawdzonych arkuszy z gotowymi odpowiedziami na wszystkie pytania jakie mogą pojawić się na teście wiedzy do Policji.
Podczas testów psychologicznych wszyscy kandydaci muszą rozwiązać test na inteligencję oraz test osobowości. Testy psychologiczne kończą się rozmową z psychologiem, który interpretuje odpowiedzi i może zadawać dodatkowe pytania pozwalające określić osobowość kandydata.
Nazwa tego etapu jest zazwyczaj myląca. Rozmowa kwalifikacyjna w trakcie rekrutacji do Policji znacząco różni się od typowych rozmów o pracę. Zazwyczaj prowadzona jest przez dwóch policjantów z wydziału prewencji. Kandydat zostaje zasypany różnymi pytaniami a celem tego jest wytrącenie go z równowagi i zbadanie odporności kandydata na stres.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl