2022-04-05 10:05:56 Policja Bielsko-Biała 1095
Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który prowadząc pojazd ciężarowy doprowadził do kolizji na drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że prowadził pojazd mając w organizmie 4 promile alkoholu.
Wczoraj około godziny 18 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1 doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. 39-letni kierowca pojazdu marki MAN nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go innego pojazd ciężarowego i najechał na jego tył. Według zgłoszenia mężczyzna miał nietrzeźwy. Na miejsce zostali wezwani stróże prawa z bielskiej drogówki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia drogowego . Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mieszkaniec województwa mazowieckiego miał w organizmie 4 promile. Na szczęście żaden u uczestników zdarzenia, ani inni osoby postronne nie doznały obrażeń.
R E K L A M A
39-latek stracił prawo jazdy. Za występek kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2-óch i zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo do 30 tysięcy złotych grzywny za spowodowanie kolizji. W takiej sytuacji towarzystwu ubezpieczeniowemu przysługuje roszczenie regresowe do nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej o zwrot wypłaconej sumy odszkodowania z tytułu polisy OC.
Pomimo wytężonych działań policjantów, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach. Od piątku bielscy policjanci zatrzymali 11 kierujących, którzy ze względu na stan nietrzeźwości, nie powinni prowadzić pojazdów.
Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.
Ostrzegamy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.
Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.
Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa ludzkiego życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl