2017-04-08 11:05:00 TSP Podbeskidzie, BRO 4254
Dziś rano odszedł Wielki Przyjaciel sportu - dr Sławomir Wojtulewski
Z wielkim żalem informujemy że w dniu 08.04 2017r odszedł od Nas śp. Dr. Sławomir Wojtulewski, Prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej. Pokój jego duszy
- Pamięć o zmarłym uczcimy dziś minutą ciszy przed pierwszym gwizdkiem meczu Podbeskidzie - Znicz, a jego stałe miejsce na stadionie udekorowane będzie kwiatami i koszulką Podbeskidzia z jego nazwiskiem - informuje TS Podbeskidzie.
Doktor Wojtulewski pochodził z Białegostoku, ale na długie lata związał się z Bielskiem-Białą, gdzie prowadził znany gabinet ziołolecznictwa oraz angażował się w życie sportowe miasta. Był obecny na wszystkich ważnych imprezach sportowych, kibicował każdemu klubowi spod Klimczoka, a swoimi spostrzeżeniami dzielił się w felietonach pisanych na łamach regionalnych portali oraz w publikacjach książkowych dotyczących bielskiego sportu. Był prezesem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej oraz Przewodniczącym Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej.
W 1999 roku otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, przyznany przez kapitułę Polskiego Ruchu Olimpijskiego.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl